Det ble arrangert banekjøring i regi av CCN Rogaland på Vålerbanen 10 august. Av 18 påmeldte møtte 16 stk. Været var på vår side denne dagen med lettskyet og over 20 grader hele dagen. Flere av medlemmene opplevde noe mekanisk trøbbel og det ble ble en lang tur hjem for enkelte med dårlige bremser osv.
Vi var så heldige å ha med Frode Alhaug som er Norgesmester i Roadsport med sin 1967 Corvette til å instruere oss. Han tilbød seg å sitte på med oss for å lære oss bedre sporvalg osv. Dette var lærerikt for alle. Det som er kjekt er at nivået øker for hver banekjøring. Det kan ikke sies annet et at det var mye bra kjøring fra alle denne gangen. Rundetidene var imponerende med en bestetid på 1.02.65 som ble satt av Rune Ydstebø. Det må rettes en stor takk til Terje Kristiansen som nok en gang tar initativet til kjøringe og står for hele arrangementet.
Tekniske problemer
Dagen var noe preget av tekniske problemer av ulik art. Evald Holstad: Defekt bremsekraftforsterker: Kjetil Kleppe: Kraftige sprekker i bremseskiver. Rune Ydstebø: Defekt Maf sensor, varm gear. Torodd Buer: Bremser bak Erik Berge: Sprukken bremsekloss Ordin Orre: Slanger og rør Turbo Trond Høye: Røken drivaksel Morten Frøyland: Vannlekasje radiatorslange.
Deltaker
Bil
År
Bilde:
Info:
Rune Ydstebø
Corvette C6 Z06
2007
Lingenfelter, Coil over, Større bremser osv.
Evald Holstad
Corvette C4 Cab
1986
Modifisert, LS2 motor, C5 bremser osv.
Kjetil Kleppe
Corvette C5 Cab
2000
Z06 understell
Terje Kristiansen
Corvette C5 Coupe
1999
Erik Berge
Corvette C6 Z06
2007
Morten S Frøyland
Corvette C2
1965
Modifisert understell
Harry Harbakk
Corvette C5 Cab
1998
Bjarne Solli
Corvette C4 Cab
1986
Torodd Buer
Corvette C4 Coupe
1986
Runar Næss
Corvette C3
1978
Tom Herskedal
Corvette C3
1969
Stein Kjetil Høiland
Westfield XTR4
Ordin Orre
Audi S2 Coupe
Frode Alhaug
Corvette C2
1967
Løpsbil Roadsport
Richard Dybdal
BMW M5
Trond Høye
Honda Civic V-TEC
- Div opptak fra Vålerbanen
- Harry Harbak jager Rune Y
- Torodd Buer med sin 86
- Runde med Erik Berge`s Z06
- Evald mister bremsene
- Full runde med Evald Holstad
- En runde med Terje Kristiansen
- Rune Y jakter på Frode Alhaug
- Rune Y jager Audi S2
Evald mot Harry
Det lokale Vik i Sogn mesterskapet går av stabelen på Rudskogen 2008 Klikk her for video